SUSUZLAŞTIRMA EKİPMANLARI

FİLTRE PRESLER BELT PRESLER

Susuzlaştırma Ekipmanları

ARI ARITIM, yaptığı doğru seçim ve kaliteli üretim ile susuzlaştırma işleminde karşılayabilecek problemleri en başından çözüme kavuşturmaktadır. Susuzlaştırma seçimi laboratuar şartlarında yapılan çalışmalar ışığında tespit edilir. Farklı işletmelerin, çeşitli operasyonları sırasında veya atık su arıtma tesislerinde oluşan çamurun susuzlaştırılması günümüzde ekonomik bir anlam kazanmıştır. Özellikle büyük miktarda çamur söz konusu olduğunda, belt-filtrepresler, sürekli çalışma prensiplerinden dolayı oldukça ekonomik bir susuzlaştırma yöntemi olarak yıllardır vazgeçilmezliğini korumuştur.

 

FİLTPRES

Klasik ve ekonomik çamur susuzlaştırma ekipmanıdır. 50lt/şarjdan 1000lt/şarja kadar otomatik veya manuel olarak üretilir. Çelikten imal edilir. Polypropylene plakalar ve özel imal edilmiş bezler kullanılır.

BELTPRES

Farklı işletmelerin, çeşitli operasyonları sırasında veya atık su arıtma tesislerinde oluşan çamurun susuzlaştırılması günümüzde ekonomik bir anlam kazanmıştır. Özellikle büyük miktarda çamur söz konusu olduğunda, belt filtrepresler, sürekli çalışma prensiplerinden dolayı oldukça ekonomik bir susuzlaştırma yöntemi olarak yıllardır vazgeçilmezliği korumuştur.

Filtrepresler sadece evsel atıksu, endüstriyel atıksu ve arıtımı çamurun susuzlaştırılmasında kullanılmakla kalmayıp, çoğu endüstrinin proses uygulamasında da yer bulunmaktadır. Bu endüstrilerden bazıları şunlardır.

Kimyasal ürün imalatı
Maden işleme ve zenginleştirme
Sabun ve yağ üretimi
Şeker pancarı işleme
Pigment ve renklendirici üretimi
Boya üretimi
Sıvı ve katı yağ plastik üretimi
Seramik endüstri
Bira, likör, şarap ve maya üretimi
Fosfat kaplama banyoları

Avantajları

1.Çıkan kekin katı malzeme olarak kolayca taşınabilmesinden dolayı nakliye masraflarından tasarruf sağlar.
2.Aynı miktardaki çamurun başka bir yöntemle susuzlaştırılması gereken alanın çok daha altında yer kaplar. Günümüz işletmelerinde alanın maksimum randımanla kullanılması gerekliliği düşünüldüğünde bu husus önemlidir.
3.Kesintisiz olarak bu personel gözetimi gerektirmeksizin işletilebilir.
4.Düşük ilk yatırım ve işletme giderleri.
5.Sağlam, dayanıklı ve bakım gerektirmeyen konstrüksiyon.
6.Temiz filtrat çıkışı.


 


 

Çevre Kalitesi Yönetiminde Uzman

Faaliyetimize başladığımız 1998 yılından beri yaptığımız her işe hep yeni bir soluk getirmeyi, sunduğumuz
çözümlerde müşteri memnuniyetini yakalamayı amaç edindik.

 Ari Aritim